Bar

Manžel jeden čas toužil provozovat nějakou hospůdku,nebo bar.V té době jsme bydleli ve středních čechách a na jih jsme jezdili na chlaupu.A tam  jsme chodili hrávat šipky do Hororu.To je malý bar původně kavárna,kerý patří k vedlejší diskotéce.V té době byl bar oddělený.Jméno Horor jak jsem se dozvěděla vzniklo zcela nepoeticky z písmen,která byla původně na nějakých sloupech-ROH...

Nicméně Horor je Hororem už pěkně dlouho.My jsme k němu přišli docela náhodou.Tak,že původní provozovatel se mého muže jednou zeptal,jestli neví o někom,kdo by to chtěl?? No samozřejmě věděl!

Takže se dohodli, po letní sezoně...Pro nás to znamenalo stěhování do jižních čech.Můj postoj tehdy byl takový,že mu tam klidně pomůžu,s čím bude chtít,ale v žádném případě nebudu obsluhovat!!

Nakonec vzalo všechno plné obrátky rozhodnutím,že nám bar přenechají už na letní sezonu.Jenže...chtěli jsme to celé předělat.

Ale-peněz moc nebylo,času také ne...V první fázi jsme se odpíchli od názvu-když Horor,tak Horor! Další fakt byl,že manžel měl v té době zámečnickou firmu,takže jasně muselo být vše ze železa. Měli jsme štěstí na pár kreativních kamarádů-kamarádů,kteří všemu dali hlavní tvář.

Fotek máme někde spousty,ale já momentálně mám jen několik,navíc jsou z mobilu,ale aspoň pro ilustarci:pamparada.rajce.idnes.cz/Horor/

Bar se během dalších 6ti let,co jsme ho měli pronajatý ještě několikrát předělával,ale původní myšlenka zůstala.

A tak jsem měla možnost,doslova se vyřádit na dekoracích.Hlavní materiál byl králičí pletivo,montážní pěna,juta,a látky které se používají jako podbíjecí pod nábytek-levné,ale účelné.

Chtěli jsme,aby v celém baru bylo přítmí-i v odpoledních hodinách,mimo osvětlené bary,byly dva-hlavní a  pivní,sem tam nasvětlenou dekoraci ,světlo nad stolky a na stolech byly svíčky.Další zdroj světla byla disko-koule,fotbálek ,jukebox a ještě sem tam nějaké efekty.

Myslím,že se to celkem povedlo,rozhodně ohlasy byly dobré.

Časem se vytříbilo,co funguje a co ne,takže jsme upravovali za pochodu.

Nakonec to dopadlo tak,že jsem musela i za bar a postupně jsem to celé převzala-od zásobování,úklid atd.

Vzpomínám na to období ráda,ale na druhou stranu to bylo dost náročné a myslím,že už bych do toho nikdy nešla.

Děkuji všem co se podíleli na podobě Hororu-ať už jen nápadem,radou,nebo pomocnou rukou :-)