Od mala jsem ráda malovala.Při základní škole jsem chodila do LŠU na výtvarný obor. Tehdy mě to až tolik nebavilo,ale zpětně moc ráda vzpomínám,na všechno co jsem měla možnost si vyzkoušet.Malbu na sklo,linoryty,výrobu loutek...

Jsem vyučená čalounice.Když jsem se rozhodovala co budu dělat vůbec jsem netušila co čalouník vlastně dělá. Ani jsem z toho tehdy nebyla moc nadšená.Nikam na školu jsem jít nechtěla,což si zpětně sice vyčítám,ale rozhodnutí vyučit se nelituju !

Mám ráda práci ,která je za mnou vidět a není jednotvárná.Ráda vidím,jak mi pod rukama z původních trosek něčeho,co vypadalo jako ze smetiště,vyroste krásný kousek.Pokud má jeho majitel vkus a "nezabije" ho nevhodným výběrem potahové látky,nebo nátěrem.

Čalouník musí umět všechno možné-šití,vytváření návrhů,střihů,ale i vzít do ruky často třeba vrtačku a štětec.

Ráda vytvářím a zkouším různé věci.Vyzkoušela jsem si pletení,vyšívání,šití,patchwork,mozaiku,malování kraslic voskem a všechno možné.Něco z mých dílek najdete v kategorii  Co mě baví.

Další a velký můj koníček je okrasná zahrada.

V posledních letech jsme se několikrát stěhovali a tak jsem měla možnost si  celkem 3krát vyzkoušet v praxi-od návrhu a založení zahrady,po udržování. Nevadí mi ani těžká fyzická  práce ,ale opět mě těší,že je za mnou vidět:-)

V současné době se chystám na další a poslední zahradu.Má úctyhodné rozměry,takže mám jasnou představu,co kde bude,aby se dala udržovat bez velké dřiny a jelikož je k ní jihočeský statek,nebude to žádná moderní zahrada.

Jen mě mrzí,že ty předchozí zahrady jsme opouštěli ve chvíli,kdy začaly růst do krásy..

A poslední velká láska jsou zvířata.Hlavně kočky a psi.Koček mám,měla jsem a vždycky mít budu několik,a psí lásky jsou kolie dlouhosrsté.Ty mám v současné době 2 .

www.facebook.com/pamparada1